SCURT ISTORIC

Clubul CS Next Sports este un club sportiv fondat in 2017, al carui obiect de activitate este promovarea unui stil de viata sanatos prin miscare „mens sana in corpore sano”.

In acest scop clubul s-a axat pe urmatoarele discipline: ciclism si atletism.

Poate unii se vor intreba: de ce ciclism si atletism? Va raspundem printr-o alta intrebare: De ce sa ne bucuram numai noi de o superba zona in apropiere de Medias si nu toata lumea care iubeste miscarea.

Pentru a realiza acest obiectiv, membrii acestui club, impreuna cu o mana de oameni care impartasesc idei similare, au organizat doua concursuri si anume: Maratonul MTB Movilele Blajelului si Crosul Toamnei, concursuri care dorim sa le organizam in fiecare an.

Totodata aceste concursuri au fost organizate si pentru a indemna comunitatea locala la miscare si de a descoperi viitoare talente locale ale acestor 2 ramuri sportive

Spor la pedalat si alergat !!!!!!!!!!!!!!

STRUCTURA

Membrii club

Presedinte – Vandor Cosmin

Rezultate

  • – 1 categoria de varsta 30-39 ani Crosul Primaverii Sovata 2017
  •  – 2 categoria varsta 30-39 ani SVT Challange Mures
  •  – 10 categoria varsta 30-39 ani Teleferic Challange Poiana Brasov
  •  – 6  categoria varsta 30-39 ani Medias Bike Marathon

Vicepresedinte – Vandor Adrian

Rezultate

  • – 1 general  traseu 12 km Maraton MTB Movilele Blajelului 2017
  • – 2 categoria varsta 30-39 ani Medias Bike Marathon 2017
  • – 3 categoria varsta 30-39 ani Teleferic Challange Poiana Brasov 2017
  • – 3 categoria varsta 30-39 ani SVT Challange Mures 2017
  • – 3 categoria varsta 30-39 ani Medias Bike Marathon 2018
  • – 9 categoria varsta 30-39 ani Marathonul Tarnavei 2018
  • – 3 categoria varsta 30-39 ani Marathon Movilele Blajelului 2018
  • – 3 categorie varsta 30-39 ani Sureanu Bike 2019
  • – 5 categoria varsta 30-39 ani Medias Bike Marathon 2019
  • – 14 categoria varsta 30-39 ani Transilvania Bike Trails 2019
  • – 4 categoria varsta 30-39 ani Teleferic Challange 2019

Membru Fondator – Nicula Septimiu

Rezultate

  • – 3 general traseu 12 km Maraton MTB Movilele Blajelului
  • – 28 categorie varsta 30-39 ani Medias Bike Marathon

Membru Fondator – Vaschi George

George Vaschi

Membru Fondator – Tufa Teodor

Tufa Teo

Membru – Vandor Alin

Vandor Alin

Antrenor – Szakacs Attila

Szakacs Attila

Antrenor  – Zinz Corin

Corin Zinz

Membru – Vandor Mark

Rezultate

  • Locul 1 pe echipe Campionatul national Cros Botosani 2017
  • Locul 3 Crosul Primaverii Sovata 2017
  • Locul 1 Kids Race Running Maratonul Tarnavei 2017
  • Locul 1 Kids Race Bike Maratonul Tarnavei 2017
  • Locul 2 Crosul Toamnei Blajel 2017
  • Locul 1 Kids Race Medias Bike Marathon 2017
  • Locul 3 Marathonul Tarnavei 2018
  • Locul 3 UMF Bike Mures 2019
  • Locul 2 Marathonul Tarnavei 2019
  • Locul 4 Sureanu MTB 2019
  • Locul 2 Medias Bike Marathon 2019
  • Locul 1 Gusterita MTB 2019

Membru – Vaschi Albert

Vaschi Albert

Membru  – Calburean Cristian

Calburean Cristian

Membru – Man Adrian

Man Adrian

Membru – Micu Razvan

Rezultate

  • Locu 1 kids race 2018
  • Locul 1 Cozia 2019
  • Locul 2 Micasasa November Cross 2019
  • Locul 4 Triada paltinis 2019
  • Locul 5 Marvin Urlati 2019
  • Locul 3 UMF Bike Days 2019
  • Locu 4 Marathonul Tarnavei 2019
  • Locul 4 Mediaș Bike Marathon 2019

Membru  – Craciun Mihai

Rezultate

  • Locul 1 Movilele Blajelului traseu 12 km 2019

Membru – Francu Matei

Rezultate

Membru – Fagaras Laurentiu

Rezultate

Membru  – Doroga David

Rezultate

  • Triada Avrig 2019 locul 13
  • Marathonul Vinului 2019 locul 10
  • Triada MTB Paltinis 2019 locul 8
  • Sureanu MTB 2019 locul 6
  • Medias Bike Marathon 2019 locul 5
  • November Cross Micasasa 2019 locul 5
  • Movilele Blajelului 2019 locul 3
  • UMF Bike Days 2019 locul 4
  • Crosul Toamnei Blajel 2019 locul 1
  • Crosul Sperantei Blaj 2019 locul 2
  • Crosul Binder Medias 2019 locul 3

Membru – Cozuc Daniel

Rezultate

Antrenor – Kovacs Stefan

Rezultate

  • Movilele Blajelului 2018 locul 3 categorie 40+ ani
  • Medias 24H locul 3 cu echipa
  • Marathon Medieval Medias 80 km locul 3 categorie 35 ani
  • Marathon Medieval Medias 80 km locul 1 categorie 35 ani
  • MTB Cross Country Cluj locul 1
  • Neuzer Bike Marathon 50 km locul 2
  • Maraton alergare Transilvania 42 km locul 7

Membru  – Mohan Marcel

Rezultate

  • Crosul Primaverii Sovata 2019 locul 4
  • Crosul Jidveiului 2019 locul 2
  • Maratonul Vinului Urlati 2019 locul 2
  • Wizz Air Marathon Cluj 2019 locul 61
  • Mures Half Marathon 2019 locul 4
  • Crosul Binder Medias 2019 locul 4
  • Bucovina MTB 2019 locul 3
  • X- MAN – HALF IRON MAN 2019 locul 10
  • Randoneur Transilvania 404 km 2019 locul 15
  • Vidraru MTB 2019 locul 4
  • Movilele Blajelului 201 locul 3
  • Transilvania Bike Trailes 2019 locul 8
  • Mures 24 H 2019 locul 7
  • Maratonul Olteniei 2019 locul 1
  • Sureanu Bike  2019 locul 6
  • Maratonul Tarnavei 2019 locul 1
  • Medias Bike Marathon 2019 locul 2
  • Crosul Toamnei Blajel 2019 locul 2

Membru – Seicean Codrin

Rezultate

Membru – Strava Cosmin

Rezultate

Membru  – Tufa Codrut

Rezultate

Membru – Vandor Cristian

Rezultate

Membru – Mada Miruna

Rezultate

  • Triada MTB Porumbacu 2019 locul 3 (campionat national)
  • Medias Bike Marathon 2019 locul 2
  • Valea lui Liman 2019 locul 4
  • Maratonul Tarnavei 2019 locul 1
  • Gusterita MTB 2019 locul 1
  • Faget Marathon XCO etapa nationala 2018 locul 3
  • Mamut Bike Race 2018 (Cursa Family) locul 2
  • Movilele Blajelului 2018 locul 1
  • Movilele Blajelului 2019 locul 1
  • Junior Bike Race 2019, 2018, 2017 locul 1
  • Junior Bike Race 2016 locul 2

Membru  – Pop Mircea

Rezultate

Membru – Pridon Theodor

Rezultate

  • Triada MTB Avrig 2019 locul 9
  • Marvin Urlati 2019 locul 1
  • Umf Bike Days 2019 locul 1
  • Triada MTB Paltinis 2019 locul 2
  • Medias Bike Marathon 2019 locul 4
  • Triada MTB Porumbacu 2019 locul 9
  • Alpine Challange 2019 locul 2
  • Cyclocross Nations 2019 locul 1
  • Cluj Winter race 2019 locul 1

Membru – Popescu Dragos

Rezultate

Membru  – Suciu Cristian

Rezultate

Membru – Timar Tamas

Rezultate

Membru – Vintila Dan

Rezultate

Membru – Viragos Cristopher

Rezultate

Membru – Orban Balazs

Rezultate

Membru – Cioc Alexandra

Rezultate

  • BT Faget UCI MTB Marathon 2016 locul 11 categorie
  • Duatlon Tara Barsei 2016 – Locul 1 Stafeta
  • Mures Cycling Marathon 2016 – Locul 3 Open
  • Transylvania Bike Trails 2016 – Locul 3 Open
  • Maratonul Tarnavei 2016 – Locul 3 Open
  • Mamut Bike Race 2016 – Locul 1 Categorie
  • Duathlon Challenge 2016 – Locul 4 mixt
  • Gusterita Mtb 2016 – Locul 2 Open
  • BT Faget UCI MTB Marathon 2017 – Locul 6 categorie
  • Traseu Scurt Bike&Like 2017 – Locul 3 Open
  • Movilele Blajelului 2017 – Locul 2 Open
  • Maratonul Tarnavei 2017 – Locul 3 Open
  • Teleferic Challenge 2017 – Locul 3 Open
  • Mamut Bike Race 2017 – Locul 1 Categorie
  • Traseu Scurt Vidraru Bike Challenge 2017 – Locul 2 Open
  • Gusterita Mtb 2017 – Locul 3 Categorie
  • Faget Maraton 2018 tura lunga loc 2 open
  • Bike&Like 2018 – loc 2 categorie
  • Marathonul Tarnavei 2018 – tura lunga loc 2 open
  • Movilele Blajelului 2019 – locul 1 open tura lunga
  • Marathonul Tarnavei 2019 – locul 2 open tura lunga
  • Crosul Toamnei Blajel 2019 locul 2 categorie tura lunga

Membru – Barbat Marius

Rezultate

Membru – Beko Ferenc

Rezultate

  • Medias Bike Marathon 2017 locul 9 categorie varsta 40-49 ani
  • Marathonul Tarnavei 2017 locul 10 categoria de varsta 40-49 ani
  • Marathonul Tarnavei 2018 locul 7 categoria de varsta 40-49 ani
  • Marathonul Tarnavei 2019 locul 7 categoria de varsta 40-49 ani
  • Medias Bike Marathon 2019 locul 6 categorie varsta 40-49 ani
  • Marathon Movilele Blajelului 2019 locul 11 categorie de varsta 40-49 ani

Membru – Mircea Razvan

Rezultate

Membru – Doroga Eugen

Rezultate

Membru – Armean Vlad

Rezultate

Membru – Craciun Sorin

Rezultate

Membru – Roman Liviu

Rezultate

Membru – Potra Dorian

Rezultate

Membru – Mada Radu

Rezultate

Membru – Berger Radu

Rezultate

Membru – Berger Victor

Rezultate

Membru – Nemes Andrei

Rezultate